Elita industriei de marcom la o singur─â catedr─â

Profesorii ╚ścolii IAA

Cei mai buni profesioni╚Öti practicieni rom├óni ╚Öi europeni din industria de marketing ╚Öi comunicare (directori de marketing ├«n companii multina╚Ťionale, manageri de agen╚Ťii de publicitate ╚Öi invita╚Ťi locali ╚Öi interna╚Ťionali) sunt aici s─â te ├«ndrume pentru ca tu s─â ├«╚Ťi descoperi poten╚Ťialul ╚Öi s─â ├«nve╚Ťi cum s─â-l folose╚Öti ├«n cariera ta.

LUCIA ANTAL

Director marketing PROTV

Cu o experien╚Ť─â de peste 22 de ani ├«n televiziune, Lucia Antal coordoneaz─â ╚Öi supervizeaz─â toate campaniile de brand ╚Öi marketing PRO TV, liderul televiziunilor din Rom├ónia.

AFRODITA BLASIUS

Managing Director Bridge Communication

19 ani de experien╚Ť─â ├«n marketing ╚Öi publicitate. ├Än prezent, Managing Director la Bridge Communication ╚Öi profesor al ╚ścolii IAA ├«nc─â de la ├«nfiin╚Ťare.

IULIANA GHIORGHIȚĂ

Media Strategy Director Thinkdigital Romania

10 ani de experien╚Ť─â ├«n media ╚Öi publicitate.

ALEXANDRA DIMITRIU

M.D. Publicis Groupe Media Bucharest

Cu peste 15 de ani de experien╚Ť─â ├«n publicitate ╚Öi media, c├ó╚Ötig─âtoare a numeroase premii locale ╚Öi interna╚Ťionale. Membru activ ├«n majoritatea organismelor relevante ale industriei.

ALINA DOICA

Business Associate Interact 15 ani de experien╚Ť─â ├«n livrarea trainingurilor de comunicare pentru clien╚Ťi din FMCG, banking, IT&C, pharma, retail ╚Öi energie. Livreaz─â modulul de PRS al ╚ścolii IAA ├«ncep├ónd din 2008. in

ANDREI GEORGESCU

Managing Director White Image Fondator ╚Öi Managing Director al agen╚Ťiei White Image, cu peste 14 ani de experien╚Ť─â ├«n solu╚Ťii de loializare, email marketing ╚Öi data base management. in

Mihai GHYKA

Consultant

Reputat om de marketing cu 20 ani de experien╚Ť─â ├«n marketing local ╚Öi interna╚Ťional, ├«n companii precum Bergenbier S.A. ╚Öi Vodafone Rom├ónia.

DR. STEFAN KRUMMAKER

Sr. Lecturer Univ. of St. Gallen

Sr. Lecturer & Associate Director of Enterprise & Engagement at UEA London/Norwich Business School. Research partner at Institute of Leadership & HR Management, University of Saint Gallen.

ANDREI LĂSCUȚ

Managing Director The Temple

Peste 10 ani de experien╚Ť─â ├«n domeniul digital. Fost Brand Manager Grolsch ╚Öi Digital Expert ├«n cadrul SABMiller. Fondator ╚Öi Managing Director al agen╚Ťiei The Temple.

DR. JENS MAIER

Lecturer University of St. Gallen

Lead Faculty on the topic of Innovation, Center Europe. Brussels Consultant on Leadership & Innovation. Zurich fellow at the London Business School, Center of Management Development.

PAUL MARKOVITS

Vice-President Marketing URBB

18 ani de experien╚Ť─â ├«n marketing ╚Öi cercetare ├«n companii multina╚Ťionale printre care Procter&Gamble ╚Öi Heinken Romania. ├Än prezent, Vice-President l Marketing URBB (Tuborg).

EUGEN MIHAI

Balkans General Manager – Care Direct

18 ani de experien╚Ť─â ├«n marketing local ╚Öi interna╚Ťional ├«n companii precum Procter&Gamble ╚Öi Real-Hypermarket.

LILIANA MIH─éILESCU

Director General, Kantar Media România

Cu peste 20 de ani de experien╚Ť─â managerial─â ├«n domeniul m─âsur─ârii audien╚Ťei TV, Liliana a reu╚Öit pentru prima data ├«n Rom├ónia s─â coordoneze setarea a dou─â servicii consecutive de m─âsurare a audien╚Ťei TV.

ADINA NICA

Managing Partner i-open Research

17 ani de experien╚Ť─â ├«n cercetare de pia╚Ť─â ├«n companii precum Raiffeisen Bank ╚Öi Synovate. ├Än prezent, Managing Director la Open-i Research.

BOGDAN NIȚU

Managing Director Webstyler

Fondator ╚Öi Managing Director al celei mai premiate agen╚Ťii de digital din Rom├ónia – Webstyler. Are peste 14 ani de experien╚Ť─â ├«n comunicarea digital─â.

SERGE OREAL

Professor ESC Rennes Business School

Full-time professor at ESC Rennes Business School. Visiting professor at Sasin Graduate Institute of Business Administration, Chulalongkorn University.

DAN PETRE

Managing Partner D&D Research 17 ani de experien╚Ť─â ├«n cercetarea de piata. ├Än prezent, Managing Partner la D&D Research ╚Öi profesor al ╚ścolii IAA ├«nc─â de la ├«nfiin╚Ťare. in

DRAGO╚ś PINCIU

Director de Opera╚Ťiuni, Kantar Media Rom├ónia

De peste 15 ani ├«n m─âsurarea audien╚Ťei TV, Drago╚Ö este responsabil pentru coordonarea tuturor activit─â╚Ťilor opera╚Ťionale ale companiei ╚Öi ofer─â suport tehnic pentru Instar Analytics.

ALIN POPESCU

CEO & Founder Avocat.net Conduce de 14 ani, în calitate de fondator, cel mai important portal juridic din România: Avocat.net. in

VLAD POPOVICI

Managing Director Kubis Interactive

Peste 10 ani experien╚Ť─â ├«n domeniul comunic─ârii. ├Än prezent, Managing Director al agen╚Ťiei Kubis Interactive.

DRAGO╚ś STANCA

expert digital și antreprenor Fondator iCEE Fest și partener în grupul TDG, care cuprinde ThinkDigital, TailWind, Project Agora și Forest View in

╚śTEFAN TEODORESCU

Marketing Strategy & Capability Director Ursus Breweries 14 ani de experien╚Ť─â ├«n marketing, ├«n companii precum Unilever, Bergenbier ╚Öi Fabryo. ├Än prezent, Marketing Strategy & Innovation Director Ursus Breweries. in