Logo nouRO IAA school

Politica de Confidențialitate

Școala IAA tratează cu seriozitate protecția datelor tale și a aderat la principiile Regulamentului General pentru Protecția Datelor (GDPR).

Informații despre noi

Acest site este operat pentru Școala IAA, un proiect educațional al IAA România.

Adresa înregistrată a Școlii IAA este:

Calea Victoriei 126, etaj 3, București

Temeiul legal pentru colectarea și procesarea datelor personale

Colectăm date personale doar în cazul în care avem permisiunea să facem acest lucru. În eventualitatea în care participați la unul dintre evenimentele Școlii IAA ți se va cere permisiunea explicită.

Procesăm datele pentru a putea livra serviciile educaționale contractate și/sau pentru a intra într-un contract.

Întrucât protecția datelor este prioritatea noastră, ne asigurăm că datele dvs sunt stocate în siguranță și că dispozitivele și serviciile tehnologice la care apelăm sunt supervizate îndeaproape (Art. 32 GDPR). Acest lucru include firewalluri, criptări de parole, verificarea personalului înainte de angajare.

Termeni pentru stocarea datelor

În cazul în care nu e altfel specificat, stocăm datele pentru atât timp cât este necesar pentru a-ți procesa cererea și a livra serviciile selectate. În cazul abonării la Newsletter, stocăm datele până când vă dezabonați.În cazul contractelor, stocăm datele câtă vreme este necesar.

Drepturile dvs

În concordanță cu regulile stabilite de GDPR, aveți dreptul de a fi informat despre colectarea și folosirea datelor personale (Art. 7, 13, 14, 15 GDPR).

Puteți, în orice moment, să revocați permisiunile ca datele dumneavoastră să fie stocate sau să primiți mailuri de la Școala IAA. Puteți să vă revocați opțiunile printr-un mail la office@iaa.ro sau să folosiți butonul de unsubscribe din newsletter.

Aveți dreptul să accesați datele personale stocate de Școala IAA și/sau să cereți modificarea acestora. Aveți și dreptul „de a fi uitat” (Art. 17 GDPR), adică dreptul să cereți ca datele dvs pe care le stocăm să fie șterse și dreptul de a obiecta ca datele dvs să fie stocate (Art. 21 GDPR).

Singura excepție o constituie cazul în care datele dvs sunt necesare ca să stabilirea, exercitarea sau apărarea revendicărilor legale, ca rezultat al unui contract între dvs și Școala IAA. Aveți de asemenea posibilitatea să obiectați împotriva stocării datelor conform cu dreptul stabilit de GDPR, secțiunea 1 punctul e și f. Anume, dacă stocarea datelor personale încalcă drepturile și libertățile fundamentale, care necesită protejarea datelor personale, mai ales dacă subiectul datelor este un copil.

Colectarea, procesarea și folosirea datelor personale

Ce sunt datele personale?

Datele cu caracter personal sunt toate datele care se referă la dumneavoastra personal. Acestea includ, de exemplu, numele dvs., adresa dvs. de email folosite atunci când utilizaţi serviciile sau mediile noastre electronice.

Ce fel de date personale colectează Școala IAA și cum le procesăm?

Când accesați site-ul Școlii IAA, serverul nostrum colectează și stochează automat informațiile din browserul dvs:

Școala IAA folosește aceste informații pentru motive statistice, spre exemplu pentru a evalua volumul traficului pe site. Niciun fel de informație personală nu este analizată prin fișierele de logare server. Școala IAA nu are posibilitatea de a relaționa informație cu indivizii. Aceste infromații nu sunt coroborate cu alte surse de date.

În funcție de felul în care folosiți site-ul, spre exemplu completând formularele de înscriere, vom colecta următoarele tipuri de date : numele întreg, genul, data nașterii, informații de contact cum ar fi adresa de mail și telefonul, funcția, compania, industria, vechimea în muncă.

Toate datele sunt procesate doar de personal autorizat (Art. 29 GDPR) și doar în legătură cu serviciul pe care l-ați ales dvs. Aceasta include procesarea datelor pentru a realiza campanii de mailing pentru evenimentele Școlii IAA.

Newsletter și mailing 

Atunci când te abonezi la newsletterul nostru, ne oferiți adresa de mail. Pentru a ne asigura că ne-ați oferit permisiunea dvs, folosim procedura optării duble (double opt-in). Veți primi astfel un mail de confirmare, pentru a avea temeiul legal de a vă trimite newsletter. Odată ce confirmarea este făcută, vă adăugăm adresa în lista de distribuție a newsletterului.

Folosim datele doar pentru scopul de a trimite newslettere despre proiectele curente ale Școlii IAA, despre programe, evenimente și știri, cât și resurse educaționale din industria globală a marketingului și comunicării.

Păstrăm datele pe care ni le-ați oferit prin abonare până când decideți să vă dezabonați de la newsletter. Vă puteți dezabona în orice moment prin linkul existent în footerul fiecărui newsletter. Prin dezabonare, revocați folosirea adresei de e-mail. Procesle de protecție a datelor fac subiectul modificărilor continue. Vă rugăm revedeți măsurile de protecție a datelor la intervale regulate, prin consultarea periodică a prezentei pagini.

Stocarea datelor și  schimbul de informații cu terțe părți

Nu transmitem datele dvs personale cu terțe părți, decât în cazul în care legislația domestic sau europeană cere acest lucru. Totuși, pentru anumite servicii sub-contractăm terți, care procesează date personale și sunt localizați în afara Spațiului Economic European.

Dacă oferim servicii găzduite pe platforme non-europene, vom face toți pașii necesari pentru a ne asigura că datele dvs sunt tratate cu siguranța și securitatea conformă cu reglementările europene și GDPR.

Automatizarea procesului decizional și profilarea

În funcție de serviciul educațional pe care l-ați ales, vom analiza informația pentru scopuri statistice și vom construe grupe tematice (clustere). Aceste profile vor fi apoi folosite pentru a prezice viitoare interese și a afișa marketing targetat. Aceasta profilare se bazează pe serviciul pe care l-ați selectat, spre exemplu newsletter sau formular de aplicare. Acest proces are loc în deplina dvs cunoștință și cu consimțământul dvs și aveți dreptul de a vă retrage consimțământul în orice moment, trimițând un e-mail la office@iaa.ro .

Cum folosim analytics 

Site-ul Școlii IAA www.scoalaiaa.ro folosește servicii de analytics oferite de Google. Website analytics se referă la un set de instrumente folosite pentru colectarea și analizarea anonimă a informațiilor de folosire a site-urilor, ceea ce ne permite să înțelegem mai bine cum este folosit site-ul nostru. Acest lucru ne permite să îmbunățim experiența web și serviciile pe care le foerim prin site. Nu este nevoie să ne oferiți permisiunea explicită pentru a folosi website analytics, însă, considerând că folosirea lor nu aduce niciun fel de risc la confidențialitatea dvs. sau la utilizarea în siguranță a site-ului nostru, ne ajută să îmbunătățim continuu experiența vizitatorilor și a serviciilor și produselor conexe.

Google Analytics folosește cookie-uri pentru a genera informație despre felul în care folosiți acest site și este de regulă transmisă și stocată pe un server Google din Statele Unite ale Americii. Cu toate acestea, dacă anonimizarea IP este activată pe acest site web, adresa dvs. de IP va fi scurtată în prealabil de către Google în statele membre ale Uniunii Europene sau în alte state semnatare ale tratatului privind Spațiul Economic European. Adresa IP completă va fi transmisă unui server Google în SUA și scurtată acolo doar în mod excepțional. Google va utiliza aceste informații în scopul evaluării utilizării site-ului web, al compilării rapoartelor privind activitatea site-ului web pentru operatorii site-urilor web și al furnizării altor servicii operatorilor site-urilor web legate de activitatea site-ului Web și de utilizarea internetului. Google nu va asocia adresa de IP transmisă de Google Analytics de către browserul dvs. cu alte date deținute de Google.

Dacă doriți să limitați volumul de date transferate către Google Analytics, vă recomandăm să vă ajustați setările de confidențialitate și să vă mențineți browserul de internet și sistemul de operare la zi.

În plus, puteți împiedica înregistrarea datelor (inclusiv a adresei dvs. IP) către Google generate de modulul cookie și care se referă la utilizarea de către dvs. a site-ului sau la prelucrarea acestor date, prin descărcarea și instalarea următorului plug- in disponibil prin următorul link: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout.

Puteți citi mai multe despre notificarea de confidențialitate a Google Analytics aici: www.google.com/analytics/terms/us.html

 Responsabilitatea pentru linkuri și video-uri embeduite

Site-ul nostru include hiperlinkuri către terțe site-uri web care nu fac parte din responsabilitățile noastre legale. Menționăm clar că aceste site-uri au conținut de la terți care nu este furnizat sau deținut de Școala IAA. Deținătorii site-urilor web terțe sunt responsabili pentru conținutul respectivelor site-uri, în toate circumstanțele. Website-urile relaționate către site-ul nostru au fost verificate să nu includă conținut ilegal atunci când linkul a fost introdus pe site-ul nostru. Nu am găsit conținut ilegal pe site-urile web terțe atunci când am inclus linkurile terțe pe site-ul nostru.

Când accesați un site web al ofertelor noastre online care conține un player YouTube sau Vimeo încorporat, este stabilită o conexiune la YouTube sau Vimeo, astfel încât fișierul video sau audio poate fi transmis și redat. În acest fel, datele sunt transferate pe YouTube sau Vimeo ca procesor de date. Nu suntem responsabili pentru procesarea acestor date de către YouTube sau Vimeo. Informații suplimentare privind sfera și scopul datelor colectate, precum și prelucrarea ulterioară și utilizarea datelor de către YouTube, drepturile și opțiunile de confidențialitate disponibile pot fi citite în notificarea de protecție a datelor YouTube și în notificarea de protecție a datelor Vimeo.

Modificări ale politicii de confidențialitate 

Această Politică de Confidențialitate este subiectul unor posibile viitoare schimbări, ca urmare a modificărilor legislative. Orice modificări vor fi anunțate imediat pe site. Dacă este cazul, veți fi anunțat pe e-mail. Recomandăm revederea acestei pagini în mod regulat pentru a fi la current cu politica de confidențialitate.

Contact

Dacă aveți orice întrebare referitoare la folosirea datelor dvs, ne puteți contacta direct la adresa: office@iaa.ro.