Politica de Confiden╚Ťialitate

╚ścoala IAA trateaz─â cu seriozitate protec╚Ťia datelor tale ╚Öi a aderat la principiile Regulamentului General pentru Protec╚Ťia Datelor (GDPR).

Informa╚Ťii despre noi

Acest site este operat pentru ╚ścoala IAA, un proiect educa╚Ťional al IAA Rom├ónia.

Adresa ├«nregistrat─â a ╚ścolii IAA este:

Calea Victoriei 126, etaj 3, București

Temeiul legal pentru colectarea și procesarea datelor personale

Colect─âm date personale doar ├«n cazul ├«n care avem permisiunea s─â facem acest lucru. ├Än eventualitatea ├«n care participa╚Ťi la unul dintre evenimentele ╚ścolii IAA ╚Ťi se va cere permisiunea explicit─â.

Proces─âm datele pentru a putea livra serviciile educa╚Ťionale contractate ╚Öi/sau pentru a intra ├«ntr-un contract.

├Äntruc├ót protec╚Ťia datelor este prioritatea noastr─â, ne asigur─âm c─â datele dvs sunt stocate ├«n siguran╚Ť─â ╚Öi c─â dispozitivele ╚Öi serviciile tehnologice la care apel─âm sunt supervizate ├«ndeaproape (Art. 32 GDPR). Acest lucru include firewalluri, cript─âri de parole, verificarea personalului ├«nainte de angajare.

Termeni pentru stocarea datelor

├Än cazul ├«n care nu e altfel specificat, stoc─âm datele pentru at├ót timp c├ót este necesar pentru a-╚Ťi procesa cererea ╚Öi a livra serviciile selectate. ├Än cazul abon─ârii la Newsletter, stoc─âm datele p├ón─â c├ónd v─â dezabona╚Ťi.├Än cazul contractelor, stoc─âm datele c├ót─â vreme este necesar.

Drepturile dvs

├Än concordan╚Ť─â cu regulile stabilite de GDPR, ave╚Ťi dreptul de a fi informat despre colectarea ╚Öi folosirea datelor personale (Art. 7, 13, 14, 15 GDPR).

Pute╚Ťi, ├«n orice moment, s─â revoca╚Ťi permisiunile ca datele dumneavoastr─â s─â fie stocate sau s─â primi╚Ťi mailuri de la ╚ścoala IAA. Pute╚Ťi s─â v─â revoca╚Ťi op╚Ťiunile printr-un mail la office@iaa.ro sau s─â folosi╚Ťi butonul de unsubscribe din newsletter.

Ave╚Ťi dreptul s─â accesa╚Ťi datele personale stocate de ╚ścoala IAA ╚Öi/sau s─â cere╚Ťi modificarea acestora. Ave╚Ťi ╚Öi dreptul ÔÇ×de a fi uitatÔÇŁ (Art. 17 GDPR), adic─â dreptul s─â cere╚Ťi ca datele dvs pe care le stoc─âm s─â fie ╚Öterse ╚Öi dreptul de a obiecta ca datele dvs s─â fie stocate (Art. 21 GDPR).

Singura excep╚Ťie o constituie cazul ├«n care datele dvs sunt necesare ca s─â stabilirea, exercitarea sau ap─ârarea revendic─ârilor legale, ca rezultat al unui contract ├«ntre dvs ╚Öi ╚ścoala IAA. Ave╚Ťi de asemenea posibilitatea s─â obiecta╚Ťi ├«mpotriva stoc─ârii datelor conform cu dreptul stabilit de GDPR, sec╚Ťiunea 1 punctul e ╚Öi f. Anume, dac─â stocarea datelor personale ├«ncalc─â drepturile ╚Öi libert─â╚Ťile fundamentale, care necesit─â protejarea datelor personale, mai ales dac─â subiectul datelor este un copil.

Colectarea, procesarea și folosirea datelor personale

Ce sunt datele personale?

Datele cu caracter personal sunt toate datele care se referă la dumneavoastra personal. Acestea includ, de exemplu, numele dvs., adresa dvs. de email folosite atunci când utilizaţi serviciile sau mediile noastre electronice.

Ce fel de date personale colecteaz─â ╚ścoala IAA ╚Öi cum le proces─âm?

C├ónd accesa╚Ťi site-ul ╚ścolii IAA, serverul nostrum colecteaz─â ╚Öi stocheaz─â automat informa╚Ťiile din browserul dvs:

╚ścoala IAA folose╚Öte aceste informa╚Ťii pentru motive statistice, spre exemplu pentru a evalua volumul traficului pe site. Niciun fel de informa╚Ťie personal─â nu este analizat─â prin fi╚Öierele de logare server. ╚ścoala IAA nu are posibilitatea de a rela╚Ťiona informa╚Ťie cu indivizii. Aceste infroma╚Ťii nu sunt coroborate cu alte surse de date.

├Än func╚Ťie de felul ├«n care folosi╚Ťi site-ul, spre exemplu complet├ónd formularele de ├«nscriere, vom colecta urm─âtoarele tipuri de date┬á: numele ├«ntreg, genul, data na╚Öterii, informa╚Ťii de contact cum ar fi adresa de mail ╚Öi telefonul, func╚Ťia, compania, industria, vechimea ├«n munc─â.

Toate datele sunt procesate doar de personal autorizat (Art. 29 GDPR) ╚Öi doar ├«n leg─âtur─â cu serviciul pe care l-a╚Ťi ales dvs. Aceasta include procesarea datelor pentru a realiza campanii de mailing pentru evenimentele ╚ścolii IAA.

Newsletter și mailing 

Atunci c├ónd te abonezi la newsletterul nostru, ne oferi╚Ťi adresa de mail. Pentru a ne asigura c─â ne-a╚Ťi oferit permisiunea dvs, folosim procedura opt─ârii duble (double opt-in). Ve╚Ťi primi astfel un mail de confirmare, pentru a avea temeiul legal de a v─â trimite newsletter. Odat─â ce confirmarea este f─âcut─â, v─â ad─âug─âm adresa ├«n lista de distribu╚Ťie a newsletterului.

Folosim datele doar pentru scopul de a trimite newslettere despre proiectele curente ale ╚ścolii IAA, despre programe, evenimente ╚Öi ╚Ötiri, c├ót ╚Öi resurse educa╚Ťionale din industria global─â a marketingului ╚Öi comunic─ârii.

P─âstr─âm datele pe care ni le-a╚Ťi oferit prin abonare p├ón─â c├ónd decide╚Ťi s─â v─â dezabona╚Ťi de la newsletter. V─â pute╚Ťi dezabona ├«n orice moment prin linkul existent ├«n footerul fiec─ârui newsletter. Prin dezabonare, revoca╚Ťi folosirea adresei de e-mail. Procesle de protec╚Ťie a datelor fac subiectul modific─ârilor continue. V─â rug─âm revede╚Ťi m─âsurile de protec╚Ťie a datelor la intervale regulate, prin consultarea periodic─â a prezentei pagini.

Stocarea datelor ╚Öi ┬áschimbul de informa╚Ťii cu ter╚Ťe p─âr╚Ťi

Nu transmitem datele dvs personale cu ter╚Ťe p─âr╚Ťi, dec├ót ├«n cazul ├«n care legisla╚Ťia domestic sau european─â cere acest lucru. Totu╚Öi, pentru anumite servicii sub-contract─âm ter╚Ťi, care proceseaz─â date personale ╚Öi sunt localiza╚Ťi ├«n afara Spa╚Ťiului Economic European.

Dac─â oferim servicii g─âzduite pe platforme non-europene, vom face to╚Ťi pa╚Öii necesari pentru a ne asigura c─â datele dvs sunt tratate cu siguran╚Ťa ╚Öi securitatea conform─â cu reglement─ârile europene ╚Öi GDPR.

Automatizarea procesului decizional și profilarea

├Än func╚Ťie de serviciul educa╚Ťional pe care l-a╚Ťi ales, vom analiza informa╚Ťia pentru scopuri statistice ╚Öi vom construe grupe tematice (clustere). Aceste profile vor fi apoi folosite pentru a prezice viitoare interese ╚Öi a afi╚Öa marketing targetat. Aceasta profilare se bazeaz─â pe serviciul pe care l-a╚Ťi selectat, spre exemplu newsletter sau formular de aplicare. Acest proces are loc ├«n deplina dvs cuno╚Ötin╚Ť─â ╚Öi cu consim╚Ť─âm├óntul dvs ╚Öi ave╚Ťi dreptul de a v─â retrage consim╚Ť─âm├óntul ├«n orice moment, trimi╚Ť├ónd un e-mail la office@iaa.ro .

Cum folosim analytics 

Site-ul ╚ścolii IAA www.scoalaiaa.ro folose╚Öte servicii de analytics oferite de Google. Website analytics se refer─â la un set de instrumente folosite pentru colectarea ╚Öi analizarea anonim─â a informa╚Ťiilor de folosire a site-urilor, ceea ce ne permite s─â ├«n╚Ťelegem mai bine cum este folosit site-ul nostru. Acest lucru ne permite s─â ├«mbun─â╚Ťim experien╚Ťa web ╚Öi serviciile pe care le foerim prin site. Nu este nevoie s─â ne oferi╚Ťi permisiunea explicit─â pentru a folosi website analytics, ├«ns─â, consider├ónd c─â folosirea lor nu aduce niciun fel de risc la confiden╚Ťialitatea dvs. sau la utilizarea ├«n siguran╚Ť─â a site-ului nostru, ne ajut─â s─â ├«mbun─ât─â╚Ťim continuu experien╚Ťa vizitatorilor ╚Öi a serviciilor ╚Öi produselor conexe.

Google Analytics folose╚Öte cookie-uri pentru a genera informa╚Ťie despre felul ├«n care folosi╚Ťi acest site ╚Öi este de regul─â transmis─â ╚Öi stocat─â pe un server Google din Statele Unite ale Americii. Cu toate acestea, dac─â anonimizarea IP este activat─â pe acest site web, adresa dvs. de IP va fi scurtat─â ├«n prealabil de c─âtre Google ├«n statele membre ale Uniunii Europene sau ├«n alte state semnatare ale tratatului privind Spa╚Ťiul Economic European. Adresa IP complet─â va fi transmis─â unui server Google ├«n SUA ╚Öi scurtat─â acolo doar ├«n mod excep╚Ťional. Google va utiliza aceste informa╚Ťii ├«n scopul evalu─ârii utiliz─ârii site-ului web, al compil─ârii rapoartelor privind activitatea site-ului web pentru operatorii site-urilor web ╚Öi al furniz─ârii altor servicii operatorilor site-urilor web legate de activitatea site-ului Web ╚Öi de utilizarea internetului. Google nu va asocia adresa de IP transmis─â de Google Analytics de c─âtre browserul dvs. cu alte date de╚Ťinute de Google.

Dac─â dori╚Ťi s─â limita╚Ťi volumul de date transferate c─âtre Google Analytics, v─â recomand─âm s─â v─â ajusta╚Ťi set─ârile de confiden╚Ťialitate ╚Öi s─â v─â men╚Ťine╚Ťi browserul de internet ╚Öi sistemul de operare la zi.

├Än plus, pute╚Ťi ├«mpiedica ├«nregistrarea datelor (inclusiv a adresei dvs. IP) c─âtre Google generate de modulul cookie ╚Öi care se refer─â la utilizarea de c─âtre dvs. a site-ului sau la prelucrarea acestor date, prin desc─ârcarea ╚Öi instalarea urm─âtorului plug- in disponibil prin urm─âtorul link: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout.

Pute╚Ťi citi mai multe despre notificarea de confiden╚Ťialitate a Google Analytics aici: www.google.com/analytics/terms/us.html

 Responsabilitatea pentru linkuri și video-uri embeduite

Site-ul nostru include hiperlinkuri c─âtre ter╚Ťe site-uri web care nu fac parte din responsabilit─â╚Ťile noastre legale. Men╚Ťion─âm clar c─â aceste site-uri au con╚Ťinut de la ter╚Ťi care nu este furnizat sau de╚Ťinut de ╚ścoala IAA. De╚Ťin─âtorii site-urilor web ter╚Ťe sunt responsabili pentru con╚Ťinutul respectivelor site-uri, ├«n toate circumstan╚Ťele. Website-urile rela╚Ťionate c─âtre site-ul nostru au fost verificate s─â nu includ─â con╚Ťinut ilegal atunci c├ónd linkul a fost introdus pe site-ul nostru. Nu am g─âsit con╚Ťinut ilegal pe site-urile web ter╚Ťe atunci c├ónd am inclus linkurile ter╚Ťe pe site-ul nostru.

C├ónd accesa╚Ťi un site web al ofertelor noastre online care con╚Ťine un player YouTube sau Vimeo ├«ncorporat, este stabilit─â o conexiune la YouTube sau Vimeo, astfel ├«nc├ót fi╚Öierul video sau audio poate fi transmis ╚Öi redat. ├Än acest fel, datele sunt transferate pe YouTube sau Vimeo ca procesor de date. Nu suntem responsabili pentru procesarea acestor date de c─âtre YouTube sau Vimeo. Informa╚Ťii suplimentare privind sfera ╚Öi scopul datelor colectate, precum ╚Öi prelucrarea ulterioar─â ╚Öi utilizarea datelor de c─âtre YouTube, drepturile ╚Öi op╚Ťiunile de confiden╚Ťialitate disponibile pot fi citite ├«n notificarea de protec╚Ťie a datelor YouTube ╚Öi ├«n notificarea de protec╚Ťie a datelor Vimeo.

Modific─âri ale politicii de confiden╚Ťialitate┬á

Aceast─â Politic─â de Confiden╚Ťialitate este subiectul unor posibile viitoare schimb─âri, ca urmare a modific─ârilor legislative. Orice modific─âri vor fi anun╚Ťate imediat pe site. Dac─â este cazul, ve╚Ťi fi anun╚Ťat pe e-mail. Recomand─âm revederea acestei pagini ├«n mod regulat pentru a fi la current cu politica de confiden╚Ťialitate.

Contact

Dac─â ave╚Ťi orice ├«ntrebare referitoare la folosirea datelor dvs, ne pute╚Ťi contacta direct la adresa: office@iaa.ro.